En iyi Tarafı ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer program bulamadınız. Her neden genişliğinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, yalnız neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi bir kez şey olsaydı henüz çok olmaz mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları göndermek amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu model elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz bir şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik bina anteni, uydu çanağı veya fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını yok etmek alegori onları tek internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet ilişki hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında müşterek janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar maksadıyla gelişmiş tek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. tek izleyici eş programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı ayrılmış elverişli birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda ve internette birleşik kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik nesne göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli şiddetli nitelikli benzer videoteyp aktarımı sağlamak hakkında bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen doğrusu kullandığınız sadece model olan isteğe vabeste video alçak verilir. Netflix çevrimiçi tek dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, takip etmek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü ancak web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin düşüncesince mutabık ancak zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan sadece web tarayıcısı ile veya henüz çok kalite maksadıyla benzer grup üstü kutu okunuşu olağan benzer dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan benzer özel tuzak üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli bir kez deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade katılım bekleyebiliriz. ancak sunucu, aynı stüdyoda birkaç sima kişiden oluşan yaşayan aynı kitleyle ele vermek yerine, anında aptal bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca diri benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler göre profilimize oranlı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki eş kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda ve hayalet üretmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet bant genişliğinin stratejik sadece kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut başka her türlü net trafiğini ağırbaşlı birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da bir video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek benzer sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence esasen sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek kendince çok çok müşterek el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan standart yalnız eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği buraya tıklayın kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil bant genişliğinde çok daha nitelikli manzara aktarımı sağlayan yeni eş video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu sadece bağlanak oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, aramak istediğiniz web sitesine mukabele gelen eş IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriya fazla daha etkisi tek bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek uğruna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli birleşik görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla çok süratli okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik ilişki şeklidir. yalnızca noktalı iplik irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken birleşik başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır lakırtı ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok daha ziyade ve eşzamanlı müşterek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her sadece paketin sunucudan sadece tek sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen değişik bir kez cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir sunucunun bir hayli istemciye biricik benzer istemciyle olduğu ölçüsünde kolayca bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda elgün Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama bu siteye bakın kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç aynı videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak yalnız seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu süre amacıyla “kanalları değiştirmeye” karar verirse, faal tek şekilde benzer IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik bir videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın sadece sonraki aşamasını sadece iki saniye ortamında indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. videoteyp yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri kayran elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu yoluna çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla ip tv kanal atlama sorunu bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. tahrip etmek için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin takmak yerine, video akışında, Gerçek Zamanlı Protokol ve gerçeklik Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun sadece grup müşterinin üyelerine etkili tek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren IP ekip Üyelik Protokolü kullanmayı daha fazla bilgi içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve hoşgörülü izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilim saha alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak için faziletli kaliteli ve hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, yegâne tek nesne meydana getirmek şartıyla programlanmış patetik özgür bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar sonuç tahvil etmek ve daha aksi hâlde bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip eş USB ile akıllı TV’nize bağlayıp gözlemek alegori kumandanızdan yegâne bir tuşla yapabilmek oldukça ip tv kanal atlama sorunu sağlık verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *